Aplicație Android

Live Chat! Start chat
Ai o notificare! Start chat

ATHLETIC BILBAO - REAL MADRID

Duminică, de la ora 19:00, Athletic Bilbao și Real Madrid joacă cu trofeul pe masă pe arena King Abdullah Sports City, din Jeddah. Este finala Supercupei Spaniei, iar "galacticii" vin după o victorie mare cu rivala Barcelona, scor 3-2. În meciul cu Bilbao, Real nu poate conta pe Mariano Diaz. Bascii au câștigat o singură dată în ultimele 15 dueluri directe cu formația blanco!

Athletic Bilbao a provocat o surpriză mare prin eliminarea lui Atletico, scor 2-1, iar bascii sunt gata pentru marele duel cu cealaltă echipă din Madrid, Real. Din tabăra alb-roșilor nu vor juca accidentații Nunez, Vencedor, Berchiche și Villalibre, cu toții având probleme musculare. Bilbao s-a impus în fața lui Atletico deși a fost condusă cu 1-0, după autogolul ghinionist al portarului Simon.

Dar Alvarez ('77) și Inaki Williams ('81) au întors scorul în favoarea trupei pregătite de Marcelino, care a jucat un 4-4-2 foarte eficient. Real Madrid a avut nevoie de prelungiri pentru a o elimina pe Barcelona, deși "galacticii" au condus de fiecare dată. Fati a împins partida în timpul suplimentar, cu un gol marcat în minutul 84, dar rezerva Valverde a adus succesul albilor, în minutul 98. A fost un meci echilibrat, în care echipa lui Xavi a dominat statisticile până la final (20-14 raportul șuturilor).

Nu uita să profiți de cotele mărite de la Fortuna și de promoțiile zilnice din ofertă!

Real e pe val și speră să obțină primul trofeu din acest sezon, după ce a obținut recent succese cu Alcoyano (3-1) și Valencia (4-1). Real Madrid și Bilbao s-au întâlnit și în campionat recent, pe 12 decembrie, când "galacticii" s-au impus cu 2-1 în deplasare.

"Dubla" lui Benzema a fost decisivă ('4 și '7), într-un meci în care toate golurile au fost marcate în primele 10 minute de joc! Bilbao are o serie de patur meciuri consecutive fără înfrângere, toate disputate pe teren străin. Real Madrid a câștigat ultimele trei dueluri directe contra bascilor, cu 1-0, 1-0 și 2-1. Vedem iar un duel strâns?

De-a lungul istoriei, doar Barcelona a câștigat mai multe Supercupe (13) decât Real Madrid (11). Athletic Bilbao are 3 trofee în cont, ultimul obținut în 2021, așa că nu ne-ar mira să vedem o nouă surpriză. Real Madrid a cucerit Supercupa Spaniei ultima dată în 2020 și are cotă bună să câștige.

La Fortuna ești premiat în fiecare zi: dacă joci online, ai cote mărite și extra-câștig pe bilete, plus promoții speciale în fiecare lună. Cashout, validare instant, combinații speciale și live streaming - toate sunt la o atingere distanță, pe site sau în aplicație. Totodată, în agenție ești "acoperit" cu Pariul Șansă și te premiem dublu dacă ești cu adevărat inspirat!